Цікаво знати

Перші дні в новому доміКупівля цуценя – справа відповідальна. Слід усвідомлювати, що це не іграшка, і навіть не кумедний вихованець – це повноцінний член вашої сім’ї, який при належному догляді і вихованні буде радувати вас довгі роки. Купуючи маленького пухнастика, кожен господар мріє, щоб він виріс розумним, життєрадісним, здоровим і вихованим псом. І тільки від вас залежить, наскільки комфортним буде ваше спільне життя, оскільки ті звички, які він придбав в дитинстві, надовго закріпляться в його характері.

Якщо ви хочете стати хорошим господарем собаки, то ще до придбання цуценяти варто обдумати кілька важливих аспектів:

виділити особисту територію цуценяти, де буде розташоване його спальне місце і місце для годування;
прочитати спеціалізовану літературу по догляду за цуценям, ознайомитися з раціоном харчування даної породи і умовами її утримання, або ж проконсультуватися з фахівцем;
ознайомитися з графіком щеплення цуценяти;
вибрати ветеринара (клініку) до якого ви в разі потреби будете звертатися по допомогу та консультації, дізнатися розклад прийому, адресу і телефон.

Перший день цуценяти в новому будинку незмінно супроводжується стресом, адже всього кілька годин тому він був в оточенні своїх родичів, улюбленої мами і сестричок-братиків, а тепер він знаходиться в незнайомому для себе місці, один, в оточенні незнайомих людей. І тільки від вас залежить наскільки вразливим для нього буде цей момент, тепер ви для нього і тато, і мама, і годувальник, і центр розваг. Тепер ви несете всю повноту відповідальності за його психічне і фізичне здоров’я.

В першу чергу треба дозволити цуценяті досліджувати свій новий будинок, все обнюхати і роздивитись. В цей час люди, що оточують цуценя, повинні вести себе спокійно і доброзичливо, розмовляти на понижених тонах, м’яким і лагідним голосом. Насильно привертати увагу цуценяти також не рекомендується, адже воно само, після того як дослідить свій новий будинок, зверне на вас увагу.

Коли цуценя трохи освоїться, його можна пригостити чимось смачним, а якщо цуценя відчуває себе ніяково, то запропонуйте взяти йому ласощі з руки, після чого варто його погладити і похвалити ласкавим і м’яким голосом. В першу чергу собаки звертають увагу не на слова, а на інтонації, тому м’яка інтонація заспокоїть цуценя, а тепло руки додасть йому впевненості в діях. Згодом цуценя заспокоїться, перестане вас боятися і буде відчувати себе вдома.

Наступний момент, на який варто звернути увагу – це туалет. Адже собака, як будь-яка жива істота, після їжі хоче справити свою природну потребу. Якщо на момент покупки ваше цуценя вже має всі необхідні щеплення, то можна прогулятися з ним на вулиці, а якщо ще ні, то облаштувати туалет необхідно в домі. Це може бути піддон з наповнювачем або ж спеціальною пелюшкою, яка вбирає всі виділення і запахи.

Після того, як цуценя зробить всі свої справи, його слід похвалити. Втім, якщо згодом цуценя буде залишати маленькі «бомбочки» в інших місцях будинку, лаяти його варто тільки в тому випадку, якщо ви застали його в момент «злочину». В іншому випадку такий метод виховання викликатиме у цуценяти тільки непорозуміння, адже навіть через 5 хвилин після скоєного, собака вже не розуміє, що він зробив не так, і за що його лають.

Після того, як цуценя пройде курс всіх необхідних щеплень, його варто виносити на вулицю після кожного годування, таким чином дуже швидко можна привчити цуценя до охайності. Головне – звертати увагу на цуценя, і воно само підкаже, коли йому необхідно вийти на вулицю. В іншому випадку воно може вирішити, що якщо ви ігноруєте його прохання – вам це не треба, а йому й поготів. Чим менше ви будете лінуватися, тим швидше привчите цуценя до розпорядку і уникнете безлічі проблем.
Крім того, цуценятам, як і всім малюкам, необхідний довгий сон, тому варто забезпечити тишу і спокій протягом усього дня. Якщо ви бачите, що ваше цуценя втомилося і куняє, віднесіть його на спальне місце. Якщо у вашій родині є маленькі діти, то слід чітко пояснити їм, що якщо цуценя спить, на нього можна дивитися і милуватися ним, але чіпати і будити ні в якому разі не треба.
Не варто забувати про те, що в 2-2,5 місяця цуценя – це перш за все маленька дитина, беззахисна і нетямуща, але в той же час і дуже допитлива. Тому варто максимально подбати про його безпеку, прибрати всі гострі предмети, заховати дроти і замаскувати розетки, також варто захистити цуценя від контакту з отруйними хімічними речовинами і електроприладами, які можуть завдати йому травму.
Так що, з того моменту, як у вашому будинку з’явилося цуценя, клопоту і турбот у вас стане помітно більше, особливо поки воно ще маленьке, зате ваше життя наповниться новими фарбами і позитивними емоціями!